יצירת תבניות - המדריך למתכנת ( מדריך וידאו + הסבר )

בכדי לאפשר ניהול אתר חדש במערכת הניהול יש להוסיפו ברשימת האתרים במערכת GetControl. לאחר הוספת האתר לרשימת האתרים, המערכת תספק קוד ייחודי לאתר החדש. 
 
יש להגדיר דומיין\סב-דומיין לאתר ולטעון לתוכו את הקצבים הבאים ( ניתן להשתמש בכל אתר קיים ) : 

במדריך זה נלמד כיצד ניתן להגדיר תבניות למערכת Croko CMS. לפני שנתחיל נכיר תחילה את מנגנון טעינת התבנית של המערכת. מאחר ו Croko CMS מבוססת על סביבת הפיתוח CodeIgniter, טעינת האתר משתמשת בפקודות CodeIgniter בשילוב פקודות המספקות שירותים לאתר הנוכחי. 

חשוב להדגיש כי כל המידע הנשלף מהמערכת ( או נשמר ) תלוי ב site_id של האתר הפעיל והמערכת מבדילה בין האתרים לפי קוד site_id של האתר הפעיל. 

מומלץ מאד ליצור עותק של תבנית ברירת המחדל המגיעה עם המערכת (שמורה בתיקייה templates/croko) ולנסות לבצע שינויים בתבנית כדי ללמוד כיצד מוגדרות התבניות במערכת. 

הגדרת תבנית חדשה

כל תבנית צריכה להשימר בתיקיית templates תחת תת תיקייה עם השם של התבנית, לדוגמה templates/my_template. יש לשנות בהגדרות האתר את שם התבנית (שדה template בטבלת sites) לפי שם התיקייה בתיקיית templates, בדוגמה שלנו נזין את הערך my_template. 

כל תבנית צריכה לכלול את הקבצים הבאים : 

  • home.php - דף הבית 
  • page.php - דף תוכן 
  • article.php - דף תוכן מסוג מאמר
  • articles.php - דף מאמרים 
  • gallery.php - דף גלריה 
  • galleries.php - דף גלריות 

 

טעינת תכנים, ביצוע עריכה וממשק מול מערכת ניהול התכנים 

לפניכם שני סרטונים המציגים תהליך יצירת תבנית למערכת Croko CMS שלב אחר שלב. פקודות ה API של המערכת מוצגות בדף הזה. בהמשך יתווספו סרטוני וחומרי הדרכה נוספים, נשמח כמובן לשמוע הצעות בדף הפייסבוק שלנו.

 

חלק א

חלק ב